Angels Tokio Hotel
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Welcome!!!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Noi in cartier!

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
ulex
ღTokio Hotelღ
ulex


Mesaje : 106
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 26
Localizare : Brasov

Noi in cartier! Empty
MesajSubiect: Noi in cartier!   Noi in cartier! Icon_minitimeJoi Mai 05, 2011 12:13 pm

Ca sa stiti...90%este realitate...

Personaje:
Amelia-rockerita,matura pentru varsta ei,dura pe dinafara dar e foarte sensibila in interior,are doi frati Andreas si Dave,parul pana la umeri,brunet,ochii caprui,face balet,16 ani
Noi in cartier! Mila-kunis-image

Melanie:o sa fie cea mai buna prietena a Amaliei,vine din Germania,la inceput are fite,genul de fata de care sa indragostesc toti,blonda,parul lung pana la umeri,face dansuri,16 ani
Noi in cartier! Dakota_fanning_tatler_magazine_russia_january_2011_3

Tom Kaulitz-fratele lui Melanie,o iubeste dar se cearta mult prea mult si el zice ca nu o sufera cateodata,ingamfat,in rest,acelasi Tom care-l stim noi,17 ani(in fic nu e vedeta)
Noi in cartier! Tom_Kaulitz_by_LoVeVisualKei
Sus In jos
Nyko
ღTokio Hotelღ
Nyko


Mesaje : 183
Data de inscriere : 22/04/2011
Varsta : 26

Noi in cartier! Empty
MesajSubiect: Re: Noi in cartier!   Noi in cartier! Icon_minitimeJoi Mai 05, 2011 12:24 pm


Ce ma bucur ca nu sunt vedete. MAi in toate ficurile' s vedete. O idee originala .
Frumoase personaje
Hai pune prima parte
Sus In jos
ஐNicoleஐ
Admin
ஐNicoleஐ


Mesaje : 305
Data de inscriere : 10/04/2011
Varsta : 26

Noi in cartier! Empty
MesajSubiect: Re: Noi in cartier!   Noi in cartier! Icon_minitimeJoi Mai 05, 2011 12:37 pm

Deci pune prima Parte
Very Happy
Sus In jos
https://thangels.forumgratuit.ro
SyaCM
ღTokio Hotelღ
SyaCM


Mesaje : 142
Data de inscriere : 23/04/2011
Varsta : 26
Localizare : Ploiesti

Noi in cartier! Empty
MesajSubiect: Re: Noi in cartier!   Noi in cartier! Icon_minitimeJoi Mai 05, 2011 12:47 pm

Tare :d
Hai cu prima parte!!! Very Happy
Sus In jos
ulex
ღTokio Hotelღ
ulex


Mesaje : 106
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 26
Localizare : Brasov

Noi in cartier! Empty
MesajSubiect: Re: Noi in cartier!   Noi in cartier! Icon_minitimeJoi Mai 05, 2011 12:54 pm

Resedinta Kaulitz,sambata seara:
Tom:
Viata mi se pare atat de nedreapta...nu pot sa cred...sa las totul in urma pentru ce?sa-mi las prietenii,locul unde m-am nascut,am copilarit,pentru ce?ca apoi sa ne mutam din tara,oras,casa....sa schimbam tot?!!
T:mama nu poti face asta!!!!urlu la mama mea..sunt atat de nervos...ea sta in fata mea teapana cu Mel langa ea
M:Tom,nu putem face nimic!!!asta e!!!trebuie sa ne mutam!!din cauza serviciului meu si problemele care mi le-ai cauzat atata timp...esti acum cautat de toti mafiotii ca datorezi bani Tom!!!nu se mai poate asa,trebuie sa ne mutam...
T:dar...
M:Nici un dar tinere!!!du-te sus in camera ta acuma...plecam luni..
T:dar...
M:Nici un cuvant in plus!!
T:Ba am doua chiar...TE URASC!!!spun eu plecand nervos in camera mea si trantind usile
Ma asez pe patul moale si ma gandesc la tot ce s-a intamplat...o urasc pe mama!!!...tot timpul e impotriva mea si Mel ii tine partea....ce mama naibii am 17 de ani!!!!...numai sunt copil de 7 ani...dar se pare ca mama asa ma vede...cateodata imi urasc viata,vreau sa evadez sa plec,sa fiu liber...ma simt ca intr-o cusca de fier fara scapare...ma simt...ciudat... .
Ma ridic din patul meu moale si ma pun pe scaunul de la calculator...il deschid si intru pe mess...se pare ca am un mesaj nou
"Sex-appeal:bro' hai afara,suntem toti"
Inchid calculatorul,apoi ma ridic si ma dus spre sifonier sa vad cu ce ma imbrac cand ies...imi i-au niste blugi largi,un tricoul larg cu un craniu,imi aranjez sapca pe cap si apoi ma uit in oglinda zambind smecher
"Sunt frumoos"...imi zic in gand mandru de ceea ce vad in oglinda...cobor jos si ma incalt..din nou mama ma i-a la intrebari:
M:unde te duci?
T:Te intereseaza?
M:da logic!!!
T:Afara...
Mar...
T:Nici un cuvant in plus...zic si deschid usa apoi plec...afara era deja intuneric...am mers cel putin 10 min,pana am ajuns in parc...
Acolo erau toti prietenii mei...ma simt cuprins de melancolie..o sa-mi fie dor de serile cand ieseam afara cu ei...dar gandurile mele sunt intrerupte de o fata blonda alergand spre mine,apoi sarindu-mi in brate sarutandu-ma...e Daene...iubita mea
D:Iubire in sfarsit ai venit!!!zice ea entuziasmata
T:Mda...
D:Ce ai?
T:...haide la ceilalti trebuie sa va spun ceva
Imi e frica de ceea ce va urma...nu stiu reactia lor...
Oricum,am luat-o pe Daene de mana si am mers la ceilalti...Afara mai erau Rafael,Andu,Marius si Cristi...
R:ohoho!!!fratele meu!!!ce faci Tom?
T:mmm...bne..pe-aici
D:Pui,ce ai patit?
T:Ma lasi?
Ii spun si ii dau drumu la mana...Ceilalti se uita ciudat la mine...
R:Tom,ce ai?
T:nimic...da-mi o tigara
R:OK
Rafa se uita putin ciudat la mne dar sincer sa fiu nu-mi pasa deloc...in momentul asta nu ma mai interesa nimic
C:Tom,ai de gand sa spui ce ai patit?
T:Vrei sa stii ce am patit?da?bine...ma mut!!!plec din tara...gata...ati priceput?
Toti au ramas muti...ahh..cat ma enerva sentimentul asta de regret...si mai era si Daene care plangea acuma...tipic feminin...plangeti toate...eu nu stau sa o calmez...sincer numai are nici un rost
R:Cum...adica..te muti?
T:Uite asa simplu,imi fac bagajele si pa...si Daene...ma despart de tine
Asta a fost momentul in care totul a explodat...in capul meu era vraiste...Daene plangea,Cristi si Andu vreau sa o calmeze iar Rafa si Marius ma strigau"Tom,Tom"dar eu nu eram atent...ma simteam parca eram mort,in momentul ala imi vazusem toata viata cu ochii...totul doar intr-o fractiune de secunde
Imi indrept priviea la ceas si vad ca e tarziu de tarziu...spun un scurt si sec a,si plec...
Sus In jos
SyaCM
ღTokio Hotelღ
SyaCM


Mesaje : 142
Data de inscriere : 23/04/2011
Varsta : 26
Localizare : Ploiesti

Noi in cartier! Empty
MesajSubiect: Re: Noi in cartier!   Noi in cartier! Icon_minitimeJoi Mai 05, 2011 1:03 pm

Saracul Tom Crying or Very sad Nu e inca pregatit sa lase tot in urma si sa se mute din tara, pacat ca maicasa nu vede asta... Crying or Very sad


Next!
Sus In jos
Nyko
ღTokio Hotelღ
Nyko


Mesaje : 183
Data de inscriere : 22/04/2011
Varsta : 26

Noi in cartier! Empty
MesajSubiect: Re: Noi in cartier!   Noi in cartier! Icon_minitimeJoi Mai 05, 2011 1:06 pm

Imi place. Very Happy
Vreau Next
Sus In jos
ulex
ღTokio Hotelღ
ulex


Mesaje : 106
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 26
Localizare : Brasov

Noi in cartier! Empty
MesajSubiect: Re: Noi in cartier!   Noi in cartier! Icon_minitimeJoi Mai 05, 2011 1:25 pm

Ajung acasa...se pare ca toata lumea dormea...ma descalt,imi arunc geaca pe unde apuc,si urc sus la mine in camera.
Ajung sus si ma dezbrac pana raman in boxeri,apoi ma bag in pat si incerc sa adorm,dar nu reusesc,ptr ca oricat de mult incerc sa neg de fata cu ceilalti,incerc sa fiu nepasator,nu se poate.E deja prea evident faptul ca si pe mine,Tom Kaulitz,ma macina chestia asta
(Din perspectiva lui Melanie)
Plang intruna...e deja ora 12 noaptea iar eu nu dorm efectiv...plang si plang si din nou plang...viata mea nu a fost una tocmai buna aici,dar totusi,aici s-a petrecut viata mea...
In momente ca astea o urasc pe mama.
Imi va fi greu sa o las pe Ana,cea mai buna prietena a mea.Ca in rest,sincer nu prea e nimic de pierdut.Sunt o fata invizibila,care nu se imbraca la moda ca toate fitoasele de la scoala mea de bani gata...baiatul de care-mi place nu stie ca exist si mai rau,dusmanca mea de moarte e cu el.Numai Ana e langa mine...din clasa 1 de cand am cunoscut-o
Ma ridic din pat abia mergand,si ma duc la baie...ma uit in oglinda si vad ca am o fata groaznica de la atata plans...rimelul e intins pe toata fata si ochii imi sunt rosii...parca as fii intr-un film de groaza
Ma spal pe fata si ma bag in apt...cu chiu cu vai adorm,desi nu prea se poate numi somn trezitu-l din 2 in 2 ore
A doua zi:
(Din perspectiva lui Tom)
Imi deschid ochii larg si ma uit in camera buimac...cat e ceasul?cat am dormit?ce zi e?
Ma ridic si ma uit la ceas...ora 10!!!!?m-am trezit prea devreme...imi amintesc ca este duminica si ca maine plecam...perfect..mi s-a stricat toata ziua...
In fine,trag pe mine o pereche de pantaloni,ma duc la baie sa ma spal pe dinti si sa-mi dau cu putina apa pe ochi...ma uit in oglina si-mi vine sa o sparg...nu stiu de ce,dar nu-mi place ce am devenit...
Vreti sa stiti povestea mea?
La 7 ani parintii mei s-au despartit iar eu am ramas cu mama si cu Mel,am suferit foarte mult dupa asta,inainte eram un copil care invata bine la scoala si care era destul de ok...dar acum?fumez,beau,urlu la sora mea,cateodata ne si batem...noi care eram uniti in orice...cu scoala...ce sa mai zic...cred ca se intelege de la sine..
Ma trezesc parca dintr-un somn cand mama deschide usa la camera mea
M:Tom hai sa-ti faci bagajele
T:Mda..
M:Tom,stiu ca ti-e greu dar...te vei obisnui..imi spune si ma mangaie pe cap
T:Lasa-ma in pace...nu am 5 ani sa mai incepi cu linguseli
Mama se departeaza de mine,vrand sa zica ceva dar apoi o lasa balta si pleaca
Oare de ce am reactionat asa?nu vorbesc eu foarte frumos cu mama,dar niciodata n-am fost chiar asa rece...
Oricum...nu ma mai gandesc la ce s-a intamplat si ma gandesc ce sa fac...STIU!!!
Deschid usa si intru la sormea in camera...uite pitica...doarme...hai scularea Melanie ca,avem de lucru azi
T:ARDE!!!!!!urlu cat ma tin plamanii si o vad pe Mel cum se trezeste rapid
Me:Unde!!!?
Incep sa rad isteric de ea...tot timpu pica in plasa
Me:Tom,idiotule!!!!!!spune ea si incepe sa planga...
Ma opresc din ras si ma uit la ea cu mila...poftim?Mel plange?dar n-am facut nimic rau...
T:Mel ce am facut?
Me:Nu e de ce ai facut tu...Tom..nu vreau sa plec
Spune si ma ia in brate!?!!!???ok..asta nu e Mel a mea...Mel,surioara mea,ar fi sarit cu gura pe mine si mi-ar fi si dat vreo doua...
Sus In jos
SyaCM
ღTokio Hotelღ
SyaCM


Mesaje : 142
Data de inscriere : 23/04/2011
Varsta : 26
Localizare : Ploiesti

Noi in cartier! Empty
MesajSubiect: Re: Noi in cartier!   Noi in cartier! Icon_minitimeVin Mai 06, 2011 1:48 am

Imi place Smile


Next!
Sus In jos
ulex
ღTokio Hotelღ
ulex


Mesaje : 106
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 26
Localizare : Brasov

Noi in cartier! Empty
MesajSubiect: Re: Noi in cartier!   Noi in cartier! Icon_minitimeVin Mai 06, 2011 5:43 am

O i-au in brate si eu,incercand sa o calmez
T:Mel,va fii bine..promit
Me:Nu,nu va fii...daca nu-mi fac prieteni?o sa fiu din nou invizibila...nu mai suport
T:Mel...uite o chem pe mama sa te calmeze
Nici nu astept raspunsul ei si cobor jos in bucatarie la mama,care gatea
T:Mama,Mel plange te rog hai sa o calmezi
Ofteaza scurt,lasa totul deoparte si se duce la Mel...
(Din perspectiva lui Mel)
Plang pana numai pot...imi e foarte greu,nu pot nu pot sa fac asta...
Gandurile imi sunt intrerupte de mama care intra in camera si deschide bratele larg
Me:Mama!!ii spu si o i-au in brate...cu mama am o relatie excelenta...stie fiecare lucru despre mine,suntem ca cele mai bune prietene
M:Scumpo...va fii bine...asta este viata,cand trebuie sa te adaptezi,trebuie sa o faci
Me:O sa incerc...spun printre suspine
M:Esti mai bine?
Me:Da...intr-un fel..apropo...Tom m-a laut in brate
M:Serios?stai s vad daca a re febra
Incepem sa radem amandoua iar mama coboara jos....intotdeauna ma facut sa ma simt mai bine...
Ziua de azi a fost cam la fel...Am stat in casa vorbind cu Ana la telefon plangand amandoua ca ne vom desparti...Tom a venit tarziu acasa....ca deobicei...i-a facut iara nervi lui mama...tipic...
Este deja seara si eu ma imbrac in pijama devreme,pentru ca maine aveam sa ma trezesc foarte devreme....la 7 dimineata trebuia sa fiu in picioare
Adorm repede,spre surprinderea mea...ma gandesc cum va fi acolo,in...Romania,Brasov...bine macar ca stiu romana foarte bine ca altfel...
A doua zi,dimineata:
Ma trezesc la 6 ca sa ma pregatesc...eram extrem de obosita,ma dureau toate oasele,si nici nu vedeam pe unde merg
Mergand spre baie sa ma spal ma impiedic si cad....incep sa injur covoru cum nimeni altcineva nu a facut-o ,ma ridic si imi continui drumul...ma spal pe fata,pe dinti,apoi ma duc la dulap sa vad ce sa i-au pe mine...decizie grea...
Scot doua bluze identice dar pe care sa o iau?stiu!!!
Iau bluzele si merg tiptil in camera la Tom..acesta era treaz
Me:Tom?
T:Ce vrei?
Me:Tom,care sa o iau?spun si ii arat bluzele
T:Mel,sunt exact la fel...spune el dandu-si cu palma peste frunte
Me:Poi tocmai asta e problema..nu stiu care sa o aleg
T:Femeile...
Me:Ah....nu intelegi nimic,...voi barbatii sunteti facuti sa beti bere,sa stati posomorati si sa ocupati spatiu
T:Aha...nu am fii posomorati daca n-ati fi voi sa ne mancati banii
Il las sa vorbeasca si ies din camera...pana la urma aleg alta bluza,nici una din cele doua,una neagra cu LOVE scris pe ea,o preche de blugi albi,si ies afara din camera
In sufragerie iar dau de Tom,si de mama
M:Hai grabiti-va ca mai e o jumatate de ora
T:Dar vreau sa mananc
Mama pune cerealele in cutia de lapte,il ia pe Tom de barbie si ii baga toata cutia de lapte pe gat
M:Na sa te saturi
T:Saraca de tine...cred ca ai innebunit
Eu stateam si radeam isteric,dar mama vine la mine si imi pune sandviciul in gura
M:Mananci pe drum...hai
Acum Tom radea de mine si eu ma uitam urat la el,stambandu-ma
Ne luam bagajele si luam un taxi spre aeroport...ajunsi acolo asteptam avionul care intr-un final vine si ne imbarcam....va fi un drum plictisitooor!!

Personajele care vor aparea:
Georgiana:Una din bunele prietene ale Amaliei,se stiu de 7 ani,canta la pian si face balet...este o fire sensibila,care spune direct ceea ce simte, o tipa super amuzanta si la moda,16 ani
[img]Noi in cartier! Demi[/img]

Kinga:La inceput este buna prietena cu fetele,dar pe parcus se va dovedi a fii o scorpie...este unguroaica ,este o tarfa,orice baiat ii place...19 ani[img]Noi in cartier! Alexandrastan[/img]

Gaby:este o fire mai retrasa,dar este o fata cu suflet mare si o foarte buna prietena a Amaliei...nu o suporta pe Kinga,va avea probleme cu ea chiar,dar la sfarsit se razbuna pe ea
Noi in cartier! Tumblr_lkkhk4Kz1F1qjevfgo1_400


Ultima editare efectuata de catre ulex in Vin Mai 06, 2011 12:09 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
SyaCM
ღTokio Hotelღ
SyaCM


Mesaje : 142
Data de inscriere : 23/04/2011
Varsta : 26
Localizare : Ploiesti

Noi in cartier! Empty
MesajSubiect: Re: Noi in cartier!   Noi in cartier! Icon_minitimeVin Mai 06, 2011 8:52 am

De'abia astept sa ajunga in Romania! cheers

Next!!
Sus In jos
ulex
ღTokio Hotelღ
ulex


Mesaje : 106
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 26
Localizare : Brasov

Noi in cartier! Empty
MesajSubiect: Re: Noi in cartier!   Noi in cartier! Icon_minitimeVin Mai 06, 2011 11:54 am

(Din perspectiva lui Tom)
Dorm tot drumul...nu de alta dar eram extraordinar de obosit...bine ca drumu a fost lung,ca sa ma pot odihni...
M:Tom...Toom..
Aud vocea mamei...deschid ochii greoi uitandu-ma buimac...
T:Ce?
M:am ajuns...haide
Ma ridic lenes si imi i-au bagajele...cobor si ma uit in jur...deci asta e Bucurestiul...acum numai trebuie decat sa ajungem la Brasov
T:Mama,cat facem pana la Brasov?
M:3 ore
T:Aha....
Ma uit la Mel care parea super trista....saraca...e prima oara cand...nu stiu...o vad asa
Ne urcam in autocar si iara plictiseala 3 ore....
Oricum,trecand peste partea asta vreau sa zic ca de aici incolo incepe adevarata mea poveste...a mea,a mamei,si a lui Mel
Ajungem in Brasov si raman uimit de peisaj...era un oraj inconjurat in totalitate de munti...era superb...luam un taxi si mergem pe...Neptun 19...mergem in jur de 30 de minute apoi ajungem..mama plateste taximetristul si coboram...ma aflu in fata unui bloc cu 4 etaje de culoare roz..in fata blocului erau 2 banci la umbra copacilor...era misto
Urcam sus la etajul 4,apartamentul 18...intram si ne uitam prin apartament...destul de frumos
M:Va place?
T&Me:Da...
M:Hai la culcare ca sunteti obositi
Ma duc in camera mea ma dezbrac pana la boxeri si ma culc...gandindu-ma la ce se va intampla maine...
Sus In jos
Nyko
ღTokio Hotelღ
Nyko


Mesaje : 183
Data de inscriere : 22/04/2011
Varsta : 26

Noi in cartier! Empty
MesajSubiect: Re: Noi in cartier!   Noi in cartier! Icon_minitimeVin Mai 06, 2011 12:21 pm

Deci nici nu stiu ce sa zic Very Happy
iti ador ideea :*
Vreau NExT Very Happy
Sus In jos
denny.denny
Moderator
denny.denny


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/04/2011
Varsta : 28
Localizare : Cluj-Napoca

Noi in cartier! Empty
MesajSubiect: Re: Noi in cartier!   Noi in cartier! Icon_minitimeVin Mai 06, 2011 12:58 pm

imi place foarte mult !!
deci next
Sus In jos
SyaCM
ღTokio Hotelღ
SyaCM


Mesaje : 142
Data de inscriere : 23/04/2011
Varsta : 26
Localizare : Ploiesti

Noi in cartier! Empty
MesajSubiect: Re: Noi in cartier!   Noi in cartier! Icon_minitimeVin Mai 06, 2011 1:17 pm

Oare ce se va intampla maine ? Very Happy

Next!!
Sus In jos
ulex
ღTokio Hotelღ
ulex


Mesaje : 106
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 26
Localizare : Brasov

Noi in cartier! Empty
MesajSubiect: Re: Noi in cartier!   Noi in cartier! Icon_minitimeVin Mai 06, 2011 2:13 pm

A doua zi:
Ma trezesc pe la 11:30 si ma uit in jur...raman putin uimit nestiind unde ma aflu dar apoi realizez.Ma ridic,ma duc la baie ma spal pe fata,pe dinti,imi aranjez putin parul,apoi ma duc in camera,imi i-au un tricou negru scris"gangsta'"pe el,o pereche de blugi si ma duc sa mananc
In bucatarie dau de mama
M:Neata
T:Aham...neata
M:Cum de te-ai trezit asa devreme?
T:Nu stiu...
M:Vrei o cafea?
T:Da te rog
In 5 minute imi da cana de cafea
M:Ce ai de gand sa faci azi?
T:Sa ma plimb,sa vad orasul...uite,in fata blocului e un parc...poate ma duc acolo
M:Tu te acomodezi repede...Mel nu
T:Of....stiu....
Imi termin cafeaua si ma duc sa vad ce face Mel...deschid usor usa camerei ei si vad ca doarme profund...saraca la cate seri planse a avut...o las sa doarma si ma duc sa ma incalt,si ies afara..
Este foarte frumos...este 18 iunie,e deja vacanta de vara....este si normal sa fie atat de cald si insorit
Ma plimb prin cartier,nimic special,si ma hotarasc sa ma duc acasa...
Cand sa ma duc trec prin parcul de langa bloc.Ma duc pe una din intrari,ceea de langa o centrala veche un unde vad cativa "copii"cam de varsta mea...se jucau cu mingea ,o dadeau in centrala
Trec pe langa ei nepasator dar dintr-o data simt ca mingea ma loveste in cap
Ma intorc intrigat sa vad cine a dat...in fata mea era o fata cam de varsta mea,poate cu putin mai mica,cu parul brunet usor ondulat,care era rosie in obraji,poate din cauza ca m-a lovit
Ea:Scuze....
Imi intorc capul si nu o bag in seama si imi continui drumul
(Din perspectiva Amaliei)
Doamne ca baiat dragut...e foarte simpatic...si aratos...ah si ce ochi caprui avea
Ga:Amalia...hei...Ame!!
Am:Da?
Ga:La ce te gandesti?ma intreaba Gaby arcuindu-si o spranceana
Am:Ma uitam la baiatul ala dragut de acolo
Ga:Da e dragut...acuma hai e randu tau
Am:Ok
Jucam ce jucam apoi ne plictisim...nu stiam ce sa facem...
Ki:Fetelor eu plec sa mananc...mai vorbim paa:-h
G:Plec si eu,ma intorc intr-o ora
Ga:Pa...Ame...scuze ca te las singura...dar si eu vreau sa mananc
Am:Nu-i nimic Gaby...eu va astept aici
Intre timp toti au plecat si am ramas singura pe leagan...ma plictiseam rau de tot...nu stiam ce sa fac
(Din perspectiva lui Mel)
Intr-un final ma trezesc si eu...era ora 12?waaw cat am dormit
Stiam ca sunt singura acasa,mama la munca,iar Tom pe la mama dracu,asa ca profit si ies si eu afara...dar mai intai imi fac toaleta de dimineata,apoi ma imbrac intr-un tricou cu dungi ale si rosii si niste blugi negrii
Ies din casa si ma duc direct in parcul de langa bloc...ma asez pe un leagan si ma uit la cer...ma uit in dreapta...si observ pe celelalte leagane o fata cu parul ondulat brunet,cam de varsta mea care se daea pe leagan si parea a se plictisi
"O ciudata singura"ma gandeam eu fara sa realizez ca,si eu sunt ciudata si in momentul asta singura...
Fata intoarce capul si se uita la mne cam urat...ma uit si eu la ea
Cand se uita una cand cealalta...mi-e rusine sa fac cunostiinta cu ea...doar sunt fata noua pe aici
Din alta intrare a parcului vad venind o fata cu parul mai jos putin de umeri blond,imbracata ca o pitipoanca...fata de pe leagan se duce la ea si o imbratiseaza
"Fitoase"imi spun in minte
Stau si vorbesc si din cand in cand se mai holbeaza la mine...da ce mama naibii va holbati mai?n-ati mai vazut oameni?
Alta fata,tot cu parul lung si ondulat imbracata intr-o fsta de blugi si un tricou simpatic se indreapta spre ele...avea un mers gratios si finut in acelasi timp...
Fetele acelea incep sa vorbeasca iar eu stau si ma uit la ele gandindu-ma ca sunt niste fitoase dupa imbracaminte...par de bani gata
Incep sa se alerge prin parc si se opresc in fata mea,cam la 8 metri razand si jucandu-se...se uitau iar la mine...ahh...urasc ca se tot holbeaza...dar imi scot telefonul si ma fac ca scriu mesaje
Se jucau cu o minge,dadeau de la una la alta...plictisitoor...in parc apare un baiat mai mic de statura si grasut,care se duce spre ele
Ii pot auzi discutand:
Baiatul:Buna fetelor
Fetele:Buna Dragos
Deci asa il cheama...
Dr:Ame,da-mi si mie mingea...se adreseaza el fetei care statea pe leagan
Am:S-o crezi tu
Incep sa se alerge,iar cand acel Dragos i-a mingea se duce la cosul de gunoi de langa leaganul meu strigand la aceea fata:
Dr:O aruuunc!!!!
Am:Esti idiot!!spune si se pune langa mine pe leagan...las capul jos rusinata
Dr:Ba nu!!
Am:Ba da!!nu-i asa ca e idiot?spune ea adresandu-mi-se
Eu dau din umeri si ridic capul spre ea
Am:Buna,sunt Amelia...
Me:Melanie..incantata
Am:Si eu...ele sunt Kinga,Georgy iar el e DragosX(
Me:Incantata:))
Dr:Eu plec,paa
Am:Dute invartindu-te
Me:Smile)
Am inceput sa ma simt bine cu ele si sa vorbim
In timp ce vorbeam,Ame se uita in spate lung
Me:ce e?zic si ma uit
Am:Uite ce dragut e baiatul ala care trece pe trotuarul acela...imi spune si arata cu degetul spre...TOM!!??Onuu..nu-mi spune ca si ea il gaseste dragut
Me:El...e fratele meu
Am:Da?
Me:Da
Sus In jos
Nyko
ღTokio Hotelღ
Nyko


Mesaje : 183
Data de inscriere : 22/04/2011
Varsta : 26

Noi in cartier! Empty
MesajSubiect: Re: Noi in cartier!   Noi in cartier! Icon_minitimeVin Mai 06, 2011 2:57 pm

Imi place mult mult.
Pana la urma o sa se acomodeze Very Happy

Vreau Next :o3 :*
Sus In jos
ulex
ღTokio Hotelღ
ulex


Mesaje : 106
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 26
Localizare : Brasov

Noi in cartier! Empty
MesajSubiect: Re: Noi in cartier!   Noi in cartier! Icon_minitimeVin Mai 06, 2011 11:53 pm

Am:E dragut...
Me:Mda...o sa te surprinda cat de urat se poate purta cu o fata
Am:Aaaa...genul ala de baiat
Me:Mda...te sfatuiesc,sa nu te atasezi de el,pentru ca o sa fii ranita ca si celelalte mii
Am:OK...o..o sa incerc
(Din perspectiva Amaliei)
Stiam eu..toti baietii draguti sunt ca...nici macar nu stiu cum il cheama sau ceva despre el
Am:Cum il cheama?
Me:Tom
Am:Frumos nume:)
Me:Deah...
Am:Zi-mi ceva despre el
Me:Poi schimba fetele ca sosetele,canta la chitara si la pian,fumeaza,ne certam tot timpul...
Am:Canta la chitara?si eu cant la chitara:)
Me:Da?misto
Am inceput sa vorbim..aceasta Mel este foarte de treaba...ma rog,are cateva gesturi care o fac putin fitoasa dar e ok...pana la urma...toata lumea are fite
Se pare ca avem multe in comun,si cred ca o sa ne intelegem de minune
Tot vorbind asa,o vad pe Gaby ca intra in parc
Ma duc spre ea si o imbratisez
Am:Ce faci?
Ga:Bine am venit cu tache asta in parc..spune si se uita urat la fratele ei mai mic
Am:Hai sa-ti prezint pe cineva
Ga:Hai
Ajungem amandoua in dreptul lui Melanie
Am:Mel,ea e Gaby,una dintre cele mai bune prietene ale mele,Gaby,ea e Mel,este noua aici
Me:Buna
Ga:Buna...incantata
Hmmm...Gaby si Mel se vor intelege de minune...stiu sigur asta....
Intre timp,vin si Kinga cu Georgi
Am:Ce faceti?
Ge:Bine,am iesit si noi
Ki:Mda,dar deja mi s-a stricat ziua...spune Kinga si se uita la Gaby
Imi venea sa o omor!!!e asa...nu stiu...ea nu era asa...era fata buna...dar a devenit o scorpie...cred ca in curand o sa o termin cu ea.
Am:Kinga...inceteaza...ii spun printre dinti putin nervoasa
Ki:Bine...8-|
Me:Haideti la mine in fata blocului
Am:Ok
Mergem spre blocul lui Mel,si cand ajungem ne punem pe banci
Me:Cine vine cu mine sa ma schimb?
Ge&Ki:Eu!
Me:Ale tu nu vii?
Am:Aaa...nu..lasa stau aici cu Gaby
Fetele pleaca...si eu veam sa ma uit sa-l vad pe Tom,dar am ramas cu Gaby,nu puteam sa o las singura
(Din perspectiva lui Kinga)
Urc cu fetele pana acasa la Mel ca sa se schimbe...am auzit de la Amalia ca are un frate...vreau sa il vad...
Ajungem sus si Mel deschide usa...intram iar in bucatarie era un baiat cu dreaduri in pantaloni scurti la bustul gol,fumand...era dragut foc...
Me:Ce faci mopule?
El:Hai pa
Baiatul se uita intr-una la mine...ooopa...trec la noi cuceriri
El:Cum te cheama?
Ki:Kinga
El:Eu sunt Tom
Ki:Incantata
T:Mda...
Ge:Eu sunt Georgi
T:Ma rog...
Pare asa nepasator...ah ce buun e...de acuma incolo stau cu Mel ca sa ma aprorpii de fracsu
Incep sa vorbesc cu Tom,si se arata interesat de mine
(Din perspectiva lui Tom)
Sora-mea a intrat in casa cu doua pustoaice,care cred ca o sa ma enerveze. de acum incolo...
Kinga asta...e buna,dar doar asa pentru o noapte...ca pare a fii..o tarfa...
Incerc sa o ademenesc in plasa mea si vad ca deja merge.Exact ca si restul...nimic special..
Sus In jos
Nyko
ღTokio Hotelღ
Nyko


Mesaje : 183
Data de inscriere : 22/04/2011
Varsta : 26

Noi in cartier! Empty
MesajSubiect: Re: Noi in cartier!   Noi in cartier! Icon_minitimeSam Mai 07, 2011 12:09 am

Ce smecher e Tom Shocked
Vreau NexT ca.mi place Very Happy
Sus In jos
ulex
ღTokio Hotelღ
ulex


Mesaje : 106
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 26
Localizare : Brasov

Noi in cartier! Empty
MesajSubiect: Re: Noi in cartier!   Noi in cartier! Icon_minitimeSam Mai 07, 2011 12:33 am

Imediat sora-mea vine si le spune fetelor sa mearga afara
Inainte sa plece,Kinga imi face cu ochiul si pleaca...cum am zis...tarfa..defapt..nici nu e asa draguta...mai e si proasta
Fetele pleaca si eu imi caut ceva de lucru..orice...
Ies be balcon cu berea intr-o mana si tigara in alta si ma uit jos la sora-mea si celelalte
Din nou o vad pe fata bruneta care mi-a dat cu mingea in cap...numai de ea dau de cand am venit
O vad ca se uita in sus si ma uit la ea...pare simpatica...imi intorc privirea in alta parte sa nu zica ca ma uit la ea
Imi termin berea si tigara si intru in casa...ma uit la ceas...deja este 19:30...la 20:00 ies si eu afara
Ma imbrac intr-o pereche de blugi albastrii,un tricou mov,imi pun sapca pe cap si ma incalt...mai ies odata pe balcon si vad ca fetele sunt in parc acuma
Profit,si ies afara...
Ma pun pe banca si incerc sa stau relaxat sa fumez,si ma gandesc la tot ce s-a intamplat pana acuma in viata mea...m-am acomodat destul de repede aici...este si un oras frumos,nu foarte aglomerat ca in Berlin
Aud cateva voci vorbind.Imi intorc capul si o vad pe soramea cu Kinga,Georgi,fata cu parul ondulat si inca o fata tot bruneta
Se aseaza pe banca de langa mine si incep sa rada
Incep sa vorbeasca:
Gi:Si...Ame...pana la urma ce ai facut cu Alin?i-ai dat vreo doua?
Am:N-am apucat...nu l-am mai intalnit...defapt ma duc sa vad daca e in parc
Deci o cheama Ame....o vad ca pleaca pana in parc.
Intre timp fetele se aseaza pe banca mea si ma saluta
Ge:Buna
T:Sal fetelor...zic nepasator
Me:Apropo ea e Gaby
Imi spune si-mi arata spre cealalta fata bruneta
Ga:Salut
Nu spun nimic,doar trag din tigara mea
Am inceput sa flirtrez cu Kinga,vad ca se lasa usor
Intre timp,fata aia...Ame parca...se intoarce
Ge:Era in parc?
Am:Neah
T:Macar stii ceva despre el?
Se intoarce la mine si se uita ciudat
Am:Adica?
T:Am auzit ca vrei sa ii dai vreo doua...macar stii ceva despre el?
Era cea mai stupida intrebare care-mi venise in minte...ma rog,trebuia sa ma bag cumva in seama
Am:Da stiu....si de cand asculti discutiile altora?
Opaa...face pe dura...
T:Am...am....auzit intamplator
M-am balbait...poate pentru ca se uita urat la mne...e ciudata rau...nici o fata nu s-a uitat urat la mine...de obicei imi faceau ochi dulci
Am:Sigur.
Incearca sa ma ignore dar din nou ma bag in seama:
T:Eu sunt Tom
Am:Bravo
T:Cum te cheama?
Am:Amalia
Imi spunea asa nepasatoare parca eram o carpa de pe strada...
(Din perspectiva lui Mel)
Ame il place pe Tom...iar Tom da semne ca e interesat de ea...iara ma pun pe combinatii..cum sa ii fac sa vorbeasca?Stiu!!!
Me:Kinga,Georgi,Gaby,veniti cu mine la maga?
Fetele:Sigur
Me:Ame,ne intoarcem imediat
Am:Ok
Me:Perfect
(Din perspectiva lui Ame)
Inteleg planul lui Mel...vrea sa ma lase singura cu Tom...eh..mai profit si eu
Stam si ne uitam unu la altu parca eram exponate la muzeu
T:Cati ani ai?
Am:16..
T:Eu am 17
Am:De unde veniti?
T:Germania..e o tara frumoasa
Am:Am citit despre ea...e chiar frumoasa
Degeaba incerc sa fac pe nepasatoarea ca mai mult il departez de mine
Incepem sa vorbim...despre orice...eu ii spun despre Brasov,el despre Berlin...si tot asa
Am:Tu canti la chitara?
T:Da...de unde stii?
Am:De la Mel
T:Aha,deci vorbiti despre mine?
M-a inchis...fuck nu trebuia sa spun nimic...hai Ame,incearca sa te scoti cumva
Am:Ea mi-a spus ca are un frate si a inceput sa vorbeasca de tine
T:Ahaa..tu la ce canti?
Am:Tot la chitara
T:Da?poi intr-o zi sa te mai invat ceva...stiu sa cant de doi ani...spune el mandru de parca avea cine stie ce experienta
Am:Tu sa ma inveti pe mine?
T:Da
Am:Tom,eu cant de la 7 ani,deci eu ar trebui sa te invat pe tine
(Din perspectiva lui Tom)
Pfai...m-a inchis...daca stiam ca are mai multa experienta taceam dracu din gura...practic m-am facut de ras......
Sus In jos
SyaCM
ღTokio Hotelღ
SyaCM


Mesaje : 142
Data de inscriere : 23/04/2011
Varsta : 26
Localizare : Ploiesti

Noi in cartier! Empty
MesajSubiect: Re: Noi in cartier!   Noi in cartier! Icon_minitimeSam Mai 07, 2011 3:19 am

"M'a inchis " =)))) Asta a fost tare! Smile)))


Next urgent! Twisted Evil
Sus In jos
Nyko
ღTokio Hotelღ
Nyko


Mesaje : 183
Data de inscriere : 22/04/2011
Varsta : 26

Noi in cartier! Empty
MesajSubiect: Re: Noi in cartier!   Noi in cartier! Icon_minitimeSam Mai 07, 2011 3:40 am

Se inchid unu pe altu =))
sper ca Ame sa nu se indragosteasca repede de Tom
kinga incepe sa ma enerveze
Vreau NEXT
Sus In jos
ulex
ღTokio Hotelღ
ulex


Mesaje : 106
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 26
Localizare : Brasov

Noi in cartier! Empty
MesajSubiect: Re: Noi in cartier!   Noi in cartier! Icon_minitimeSam Mai 07, 2011 6:10 am

Mai vorbim despre diferite lucruri...pare o fata foarte de gasca...nu ca celelalte fete cu fite...
La un moment dat nici unul numai zice nimic si ne uitam unu la altul...instinctiv m-am apropriat mai mult de ea...dar nu stiu de ce...se uita la mine ciudat arcuindu-si o spranceana
Am:Ce faci?
T:...aaa...vream sa vad...ce culoare au ochii tai
Am:Caprui
T:Aha...
Ma dau mai in spate si imi intorc capul...am vrut sa vad daca se lasa usor....dar se lasa greu:))stati calmi,nu-mi place de ea,nici nu o cred prea draguta,vream doar sa stiu ce reactie are.
T:Pa
Spun si plec....nu zice nimic nici macar nu se uita la mine...macr pa sa fii zis,...mda ma rog putin imi pasa....ma duc in casa si deschid televizorul.Las pe un film la intamplare apoi ma duc sa-mi fac de mancare...ba nu...ceva dulce...vreau sa fac gogosi
Imi i-au tot ce trebuie si incep sa fac...cu mici mari greseli(murdaritul podelei,arsul aragazului)reusesc in sfarsit sa termin...sunt mandru de mine!!
Pun gogosile pe o farfurie si gust una...un singur lucru am de spus:SUNT UN BUCATAR GROAZNIC!!
Nici Mel nu gateste asa rau ca mine...gogosile au iesit ca naiba...parca sunt turte,iar daca le arunci in perete,cade peretele,asa sunt de tari...
(Din perspectiva lui Amalia)
E destul de dragut Tom...are asa,un zambet cuceritor...bine ca imi ascund bine sentimentele...cred ca...cred ca-mi place de el...nu mult...dar imi place
Le vad pe fete ca vin..ce le-o fi luat atata?
Am:Mai ati murit?
Me:Scuze,ne-am miscat incet
Ki:Foarte...incet...da i-a spune-mi tu mie,ce ai vorbit cu Tom?
Am:Aaa...poi mai nimic
Ki:Nu zau?
Ok..e ciudata Kinga acuma!ii place de Tom?adica,doar am vorbit cu el,nimic mai mult,doar nu l-am sarutat sau ceva de genu...
Ga:Kinga,cam exagerezi
Asa imi place cand se baga Gaby ptr minee
Ki:Ma lasi?vezi-ti de ale tale
O vad pe Gaby ca se simte prost
Am:Tu nu eti in masura sa-i comentezi lui Gaby
Ki:ce?
Am:ce-ai auzit...taci dracu din gura ca daca se pune la mintea ta te bate de te rupe
O vad cum se infurie si pe Gaby cum zambeste...
Sus In jos
Nyko
ღTokio Hotelღ
Nyko


Mesaje : 183
Data de inscriere : 22/04/2011
Varsta : 26

Noi in cartier! Empty
MesajSubiect: Re: Noi in cartier!   Noi in cartier! Icon_minitimeSam Mai 07, 2011 6:23 am

Gogosi Very Happy
Ti-am mai spus ca.mi place mult mult ficul ???
Daca nu iti spun acum ........ Il ador... iti ador ideea.
vreau next next next next :d :O3
Sus In jos
ulex
ღTokio Hotelღ
ulex


Mesaje : 106
Data de inscriere : 29/04/2011
Varsta : 26
Localizare : Brasov

Noi in cartier! Empty
MesajSubiect: Re: Noi in cartier!   Noi in cartier! Icon_minitimeSam Mai 07, 2011 7:24 am

Mersi mult Nyko!
Uite si Nextu'
Ki:Ea pe mine?da da sigur...
M-a infuriat la culme fata asta...ce tupeu pe ea...o fii ea mai mare dar n-are nici un drept sa vorbeasca asa cu Gaby...
Uneori Gaby o mai lasa sa se inece in prostia ei,si nu baga de seama..nu stiu cum reuseste sa fie asa calma uneori...si eu sunt o persoana calma nu va ganditi ca am o probelma cu nervii,dar am momente in care si daca ma injura in gluma si strang de gat...ma mir cum o suporta Gaby...pana acuma o bateam de atatea ori
Se calmeaza spiritele intre timp,si nimenui nu spune nimic...urasc linistea asta apasatoare care predomina in ultima vreme
Am:Si...Mel,inafara de fractu cu cine mai stai?
Me:Cu mama...parintii mei sunt divortati si,eu si Tom am ramas cu mama
Am:Ohh...imi pare rau...si..cum arata mama ta?
Me:Pai,seamana cu mine,dar are parul lung cam pana la fund,e putin plinuta
Am:Daca seama cu tine moral,atunci e o tipa super
Me:M...multumesc
Am:Cu placere
(Din perspectiva lui Mel)
Nu am crezut ca o sa ma acomodez asa repede,si o sa-mi fac si prietene...sunt doar de cateva zile aici
Fetele sunt foarte de treaba...Ame e de gasca,nu prea e ea feminina,dar o sa incerc sa o schimb,Gaby mi se pare o fata super,are un aer asa de mister,Georgy cam tacuta putin,dar este o fata gratioasa din cate vad,si are un suflet mare...Kinga?eh,deja ma enerveaza tipa asta,mi se pare cam tarfulita asa...si ce tot are cu Gaby?orice face Gaby ea comenteaza...daca as putea i-as inchide gura
(Din perspectiva lui Tom)
Cat ma plictisesc...nu stiu ce sa fac...ma uit afara si vad ca se aproprie norii...o sa ploua...ma uit in jos si le vad pe fete...
Ame vorbea cu Mel,Kinga m-a vazut si incearca sa se dea in spectacol comentand lui Gaby,iar Georgy se uita la ele
Ma hotarasc sa ies si eu afara...ma incalt si cobor scarile...
Cand ies deja picura...ma uit la cer apoi imi aprind o tigara si trec pe langa fete
Fetele:salut
Nu le spun nimic si merg mai departe...o aud pe Ame cum mi se adreseaza
Am:Se saluta dar ma rog...
Ma intorc la ea uimit...ce frate?imi spune ea mie cum sa fiu politicos?
T:Da ce esti mama?
Se uita la randul ei uimita la mine
Am:Daca ai nervi dute si vorbeste la altcineva asa,nu veni la mine cu fite
Vad ca e cam nervoasa si o las in pace,ma duc in parc
Ma pun pe un leagan si ma gandesc...si ma gandesc...si...m-am saturat de atata gandit:))
Aud cum se misca usor leaganul de langa mine...imi intorc capul si o vad pe Ame privind in jos
T:Hey
Am:hey...
T:ce faci?
Am:Bine...scuze de faza de mai devreme...ma enerva Kinga
T:Am realizat...de aia nici nu am zis nimic
Intre timp incepe ploaia...de ploua destul de tare
T:Ploua....
Am:Aha...cum ai realizat asta?imi spune ea ironica
T:Am descarcat un tutorial de pe net Laughing
Am:haha...esti destul de amuzant
T:Destul?stai sa vezi dupa al doilea whiskey...
Am:imi imaginez...
T:Nu ne adapostim?
Am:Imi place ploaia
T:Da...si mie
Intre timp vin si Mel,Kinga,Georgy si Gaby
Me:Ce faceti porumbeilor?
Ki:Ce porumbei tu?astia doi?Smile))Ame nu se potriveste cu Tom
Ga:Dar ce tupeu Kinga pe tine....
Ki:Iar comentezi?vrei bataie?
Ga:Ma ganganie..dute de aici ca iti lipesc una,iti bag familia in cheltuieli
Dupa o scurta ciondaneala se calmeaza...wow...ploua torential deja...
Kinga vrea sa se bage in seama cu mine...stiu dupa gesturile care le face
La un moment dat vine la mine si-mi da una peste cap
T:Tu copilo ce ai?
Ki:hihihihihi...vream doar sa te enervez
Nu zic nimic si din nou vine la mine si incearca sa ma dea jos de pe leagan...gata...ma enervezi deja
Ma ridic si incep sa o alerg....incepe sa rada ca proasta crezand ca eu ma joc
(Din perspectiva lui Ame)
Pfai...ce curva e Kinga...ma enerveaza deja...uita-te la ea,ce fericita alearga in ploaie cu Tom...e clar ca mie-mi place tipul asta,si ca sunt geloasa...ahh imi vine sa ii bag mana in gat lui aia...
Alerg cica sa o ajut pe Kinga,dar Tom incepe sa rada si sa ma fugareasca pe mine.Alergat in ploaie cu baiatul care-l placi...va dati seama ce frumos e?
Ma uit la Kinga si vad cum moare de ciuda...bun,am adus-o unde voiam
Sus In jos
Continut sponsorizat





Noi in cartier! Empty
MesajSubiect: Re: Noi in cartier!   Noi in cartier! Icon_minitime

Sus In jos
 
Noi in cartier!
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Angels Tokio Hotel :: Our Creations :: Fan Fiction-
Mergi direct la: